Często pytacie mnie jak poprawnie stosować słówka GOOD i WELL w języku angielskim. Z doświadczenia wiem, że ogromna ilość osób uczących się języka angielskiego faktycznie ma dużą trudność w poprawnym stosowaniu tych dwóch słów. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie po raz kolejny bardzo krótko pokażę Ci jak i kiedy poprawnie stosować słowa GOOD i WELL.

Zastosowanie słówka GOOD

Mówiąc krótko, słówko GOOD oznacza „dobry/ dobra/ dobre” i jest to przymiotnik. Słowo to określa cechy (przymioty) OSÓB, ZWIERZĄT, MIEJSC lub RZECZY i co za tym idzie łączymy je z RZECZOWNIKAMI. Powiesz więc np.

 

GOOD JOB!  

Dobra robota!

 

Have a good day!

Miłego dnia!

 

Are you good at English?

Czy jesteś dobry/a w angielskim?

 

Zastosowanie słówka WELL

Słówko WELL oznacza „dobrze” i jest tzw. przysłówkiem. Słowo to OKREŚLA więc STYL/ SPOSÓB DZIAŁANIA, a więc opisuje jak coś robisz lub jak to jest robione. Co za tym idzie łączymy je z CZASOWNIKAMI Powiesz więc np.

 

WELL DONE!  

Dobrze zrobione! (w domyśle: Dobrze to zrobiłeś)

 

Do it well, please ;-)!

Zrób to dobrze, proszę!

 

Do you speak English well?

Czy dobrze mówisz po angielsku?

Proste?

Mam nadzięję, że pomogłam. Teraz czas na Ciebie 😉 Kliknij w niebieski przycisk nad tym wpisem i udostępnij go innym – w ten sposób pomożesz im skuteczniej mówić po angielsku 🙂 Jeśli chcesz przeczytać mój starszy wpis na ten sam temat kliknij TUTAJ.