Dziś wyjaśnię Ci jak szybciej i skuteczniej mówić po angielsku za pomocą strategii KISS.

Fajne/ Przydatne? Koniecznie udostępnij -> wystarczy, że klikniesz w przycisk nad wpisem 🙂Słowo wstępu…

Zauważyłam, że wiele osób uczących się języka próbuje za wszelką cenę brzmieć „mądrze”.

Też tak czasem masz, że zamiast krótko i na temat powiedzieć to co Ci podsuwa serducho szukasz jakiegoś bardziej „odpowiedniego”, „mądrego” słówka, które dokładniej będzie pasować ?

Jeśli tak, to… PRZEMYŚL TO!

Może zamiast szukać wymyślnych słów i struktur warto raczej zaufać swojej „intuicji” i sięgać po to co proste, co podpowiada Ci serducho❤️? Strategię tą polecam szczególnie jeśli jesteś dopiero na początku językowej podróży , jednak wierzę w to, że sprawdza się ona na każdym poziomie zaawansowania. Nawet Leonardo da Vinci mawiał, że „Prostota jest szczytem wyrafinowania”.

Myślę, że wiedział co powiedział 😉

Dlaczego warto stosować KISS?

Moim zdaniem o wiele mocniej od uczenia się masy trudnych słów działa coś, co ja nazywam strategią KISS czyli tworzeniem wypowiedzi w taki sposób by używać jak najkrótszych i jak najprostszych zdań, konstrukcji i słów. Martwisz się, że to „głupio” czy „prostacko” zabrzmi? Nie martw się. Einstein mawiał, że jeśli ktoś nie umie czegoś prosto wyjaśnić to znaczy, że nie rozumie tego wystarczająco dobrze. Dlaczego? Ponieważ już od wieków wiadomo, że Mistrzostwo nie polega na komplikowaniu i udowadnianiu swojej bystrości za pomocą trudnych i niezrozumiałych dla innych koncepcji tylko na tym, że potrafi się krótko i prosto wyjaśnić o co nawet w jakimś trudnym temacie chodzi.

Według mnie to właśnie taka, oparta na krótkich zdaniach i prostych słowach komunikacja daje najwiecej. Pomaga ona nawiązać fajne relacje i poczuć się bezpieczniej za granicą. To właśnie tak rozumiana strategia KISS czyli prosta, połączona z mową ciała i otwartością na drugiego człowieka komunikacja nie raz ratowała mi skórę na zagranicznych wyjazdach ✈️

Kto wie, może kiedyś uratuje ją i Tobie ;)?

Stay tuned,
Kate

#AngielskizKate #KISS #KeepItShortKeepItSimple #PoradyKate #sieczytasiewie #PowiedziałaCoWiedziała #GłowaNieBoli #MówPoAngielskuDoWoli #ProstotaRzadzi #MadryNieBladzi