Chcesz skutecznie uczyć się angielskich słówek, ale brak Ci czasu?

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź moje TOP 3 prostych strategii językowych i zobacz, które z nich są dla Ciebie. Dziś podpowiem Ci kolejne sprawdzone metody na naukę słówek, które sprawdzają się szczególnie wtedy gdy masz mało czasu.

Używaj karteczek do nauki słówek

Karteczki do nauki słówek, czyli tak zwane fiszki przy właściwym ich stosowaniu angażują Twój zmysł wzroku, dotyku, mowy i słuchu, dzięki czemu o wiele głębiej zapamiętujesz słówka. Ja swoje fiszki robiłam odręcznie, jednak jeśli chcesz oszczędzić czas możesz zdecydować się na fiszki już opracowane przez innych. Po wydrukowaniu potrzebnego Ci zestawu możesz mieć je zawsze przy sobie i powtarzać słówka zawsze gdy masz kilka wolnych minut np. w kolejce do kasy, w pociągu czy w innej sytuacji. Klucz to częstotliwość i radość jaką z tego czerpiesz.

Korzystaj z aplikacji mobilnych 

To pozwoli Ci jeszcze bardziej oszczędzić czas, pod warunkiem, że smartfon i internet nie są Ci obce. Jeśli należysz do osób, które nie cierpią technologii ta metoda może nie być dla Ciebie. Aplikacja do nauki zazwyczaj posiada wersję audio i obrazki, dzięki czemu nie tylko utrwalisz słówka, ale też ich prawidłową wymowę. Dobra aplikacja automatycznie pokieruje Twoim systemem powtórek. Jeśli oprócz słówek interesuje Cię gramatyka, polecam darmową aplikację duolingo. Więcej o aplikacjach mobilnych do nauki dowiesz się także z kolejnych wpisów.

Ucz się słówek z piosenek

Jak bardzo lubisz muzykę? Jeśli należysz do jej fanów to nauka słówek z piosenek może być właśnie dla Ciebie. Dlaczego to działa? Sprawdźmy. Czy kiedykolwiek jakaś piosenka tak zapadła Ci w pamięć, że „chodziła za Tobą” cały dzień lub dłużej? Dzieje się tak ponieważ mózg o wiele głębiej zapamiętuje treści rytmiczne, szczególnie jeśli oprócz słuchania piosenek lubisz je także głośno podśpiewywać, choćby w zaciszu swojego samochodu czy domu. Możesz znaleźć ulubione piosenki (w wersji „lyrics” czyli z napisami) lub ich wersje karaoke na kanale YouTube. Bardzo dobra metoda to dobór piosenek do tego, czego aktualnie się uczysz, jeśli więc jest to np. czas przeszły możesz słuchać piosenek takich jak „Yesterday” czy popularnej ostatnio piosenki  „7 years„. Ta strategia wymaga już więcej czasu, ale możesz też słuchać piosenek wykonując inne czynności, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym.

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na skuteczną naukę słówek, które nie wymagają znaczących nakładów czasu dlatego warto je systematycznie stosować. Trzymam kciuki za Twoje efekty – jeśli masz ochotę podziel się nimi w komentarzu a ja w kolejnych wpisach wezmę pod lupę inne metody skutecznej nauki słówek.

jak skutecznie uczyc sie slowek, szybka nauka słowek, jak uczyc sie slownictwa, kate kondratowicz turboenglish nauka online jak sie uczyc angielskiego