szybka ekspresowa skuteczna nauka jezyka angielskiego kasia kate kondratowicz turboenglish nauka online jak sie uczyc slowek

 

Zastanawiasz się jak skutecznie uczyć się angielskich słówek?

Sprawdź moje TOP 3 prostych strategii językowych i zobacz, które z nich są dla Ciebie. W kolejnych wpisach zdradzę Ci więcej skutecznych strategii na naukę słówek, jednak te zdecydowanie należą do moich faworytów.

Zacznij od słów, których naprawdę potrzebujesz

Bardzo modne podejście do nauki słówek, to wybór większej grupy przypadkowych słów i próba ich zapamiętania w jak najszybszym tempie, także wtedy gdy są one zupełnie wyrwane z kontekstu. Jeśli chcesz naprawdę trwale zapamiętać słówka skup się na Twoich prawdziwych potrzebach – jeśli angielskiego potrzebujesz głównie na wakacjach – zacznij od nauki tych słówek, których możesz na nich potrzebować, a dopiero później przyswajaj pozostałe słowa i struktury. 

Bazuj na emocjach – im ich więcej, tym lepiej

Jeśli zależy Ci na błyskawicznych efektach wykorzystuj siłę neurologii – mózg zapamiętuje głównie to co budzi głębokie emocje – zarówno te negatywne jak i pozytywne, dlatego baw się i eksperymentuj. Jeśli wstydzisz się wygłupiać przed znajomymi czy rodziną, możesz zacząć od mini pantomimy przed własnym lustrem, kiedy nikt Cię nie obserwuje. Im większy szok, tym większy i trwalszy efekt pamięciowy. Więcej o tym jak wykorzystać emocje ucząc się słówek z piosenek piszę tutaj.

Zawsze ucz się słówek w konkretnym kontekście

Czyli w takim, który pokazuje Ci nie tylko znaczenie słowa, ale też jego zastosowanie w konkretnych sytuacjach. Co ci ze znajomości słowa, jeśli nie wiesz jak je poprawnie stosować w rozmowach? Klucz do sukcesu to tworzenie Twoich własnych pytań i innych wypowiedzi. Najszybciej osiągniesz to ucząc się słówek w konkretnych przykładach i obrazach oraz łącząc je z wymową słów, które właśnie poznajesz. Pamiętaj – sekret skutecznej nauki to wielokrotne powtarzanie poznanych słów NA GŁOS, gdyż tylko wówczas aktywujesz ośrodki Broki i Wernickiego w mózgu, które odpowiadają za generowanie i rozpoznawanie mowy.

Życzę Ci wielu głębokich emocji w zastosowaniu tych 3 strategii – pierwsze efekty możesz poczuć od ręki, a to prosta droga do Twojej satysfakcji i większej swobody językowej w rozmowach z innymi. Chcesz więcej metod na szybką naukę słówek? Przeczytaj wpis pt: jak uczyć się słówek mając mało czasu?