Wiele osób często pyta mnie jak się uczyć skutecznie, co zrobić by zacząć lepiej mówić po angielsku. Właśnie dlatego dziś krótko podzielę się z Wami swoimi wskazówkami i podpowiem kilka strategii na to co zrobić by zacząć mówić po angielsku nie tylko płynniej, ale też niemal bezstresowo 🙂„Prawdziwą Metodą (zdobywania) Wiedzy jest eksperyment”
(William Blake)


EKSPERYMENTUJ

Jeden z moich ulubionych poetów angielskich, William Blake, już w XVIII wieku stwierdził, że „prawdziwą metodą zdobywania wiedzy jest eksperyment”. Zgadzasz się z Tym stwierdzeniem? Ja jak najbardziej. Właśnie dlatego polecam Wam eksperymentowanie z językiem angielskim poprzez tworzenie Waszych własnych tekstów, pamiętników, wypowiedzi i poezji.🙂

Tak, tak – dobrze widzisz 😎
Moim zdaniem nic tak mocno nie ukorzenia umysłu w języku obcym jak aktywne tworzenie w nim treści bliskich Twojemu sercu. Osobiście stosowałam tę metodę jeszcze ucząc się w liceum i błyskawicznie pomogła mi ona rozbudować zasób słów  To właśnie wtedy pisałam pierwsze wiersze w języku angielskim (bardzo proste, rymowane bo dzięki temu łatwo było mi dobrać i zapamiętać słówka), śpiewałam pod nosem pierwsze angielskie piosenki i …. mówiłam do siebie po angielsku, na głos (kiedy nikogo nie było w pobliżu). Efekt? Zaczęłam żyć „angielskim” a potok myśli w mojej głowie sam po pewnym czasie przechodził na język angielski.

PLAN DZIAŁANIA

Nie wiesz jak to zrobić?
Zacznij prosto, od zapisania i powiedzenia na głos choćby kilku prostych słów po angielsku… ❤️ Jeśli to potrafisz, możesz nawet pokusić się o stworzenie pełnych zdań. Kluczem jest by były to Twoje zdania, zdania dla Ciebie ważne.

Możesz np. eksperymentować w formie krótkich tekstów, fragmentów ulubionych piosenek, dziennika w którym zapisujesz kilka zdań o danym dniu czy planie lub kilka prostych przemyśleń a nawet… (tu wstaw to co Ci przyszło do głowy 😝)

Tylko Ty decydujesz jak to będzie wyglądać  🚀👏🏼😎

Jedno jest pewne – jeśli wytrwasz w stosowaniu tej strategi przynajmniej miesiąc, efekty mogą nieźle Cię zaskoczyć 🙂

Piszesz się na ten eksperyment językowy? Jaką formę wybierasz? Zapisywanie/ Nagrywanie swoich przemyśleń w formie audio/ video?

Pamiętaj! Na tym etapie nie liczy się treść tylko sam akt twórczego eksperymentowania z językiem. To według mnie jedna z najszybszych dróg do osiągnięcia celu.

Wierzę w Ciebie ❤️,
Kate