jak powiedziec zalatwione po angielsku, its a deal , done, ok, zgoda, angielski, jak powiedziec umowa stoi , nie zrozum mnie zle po angielsku, rozumiem po angielsku, badzmy szczerzy po angielsku, bede szczera szczery po angielsku, to nie ma znaczenia po angielsku, to ma znaczenie po angielsku

Jeśli zastanawiasz się jakie angielskie zwroty warto znać by czuć się swobodniej w rozmowach z innymi to przedstawiam trzy z nich, które  bardzo często występują w codziennych rozmowach. Jeśli masz ochotę na więcej zapraszam do pozostałych wpisów na moim blogu gdzie publikuję przydatne informacje na temat codziennej komunikacji w jęz. angielskim.

1. I GET IT (Rozumiem to/ „Łapię”)

Zwrot „I GET IT” (= rozumiem) lub też „I DON’T GET IT” (= nie rozumiem) warto stosować kiedy chcesz podkreślić, że rozumiesz (lub nie rozumiesz) punkt widzenia rozmówcy i jego decyzje. Bardzo często zwrot ten oznacza także przysłowiowe „łapię o co chodzi” jednak jak najbardziej możemy używać go zarówno z bliskimi znajomymi jak i obcymi osobami – jest to bowiem zwrot uniwersalny.

Kiedy ktoś jest np. bardzo toporny na wiedzę lub nie mamy pewności czy rozumie nasze argumenty możemy stosować wyrażenia:

Do you get it? (Łapiesz/ Rozumiesz o co mi chodzi?)

Don’t you get it?  (Nie rozumiesz tego?/ Nie łapiesz o co mi chodzi?)

2. DON’T GET ME WRONG (Nie zrozum mnie źle)

Wyrażenie to często stosujemy by zmiękczyć nasz komunikat, szczególnie, gdy chcemy podkreślić nasze dobre intencje i powiedzieć coś co niekoniecznie musi spodobać się naszemu rozmówcy. Wyraża ono także troskę o rozmówcę i podkreśla, że bliskie są nam jego sprawy/ kłopoty, ale wolimy szczerze wyrazić nasze obawy niż chować je za maską uprzejmości i konwenansów.

Don’t get me wrong but it wasn’t very smart of you.

Nie zrozum mnie źle, ale nie zachowałeś się zbyt inteligentnie.

3. LET’S BE HONEST ( Bądźmy szczerzy)

Zwrot LET”S BE HONEST lub jego wariacja czyli LET ME BE HONEST (Pozwól, że będę szczera/y) to kolejna metoda „spojrzenia prawdzie w oczy” bez owijania w bawełnę czy niepotrzebne konwenanse. Zwrot ten bardzo się przydaje kiedy chcemy np. szczerze skonkretyzować lub wyrazić swoją opinię lub obawy zamiast udawać,że wszystko jest ok. Inne zastosowanie tego zwrotu to bardziej dosadne wybicie komuś z głowy jakiegoś pomysłu, kiedy zdecydowanie przecenił on swoje możliwości. Wówczas zwrot ten przygotowuje rozmówcę na naszą opinię.

Let’s be honest. It’s not easy to run a marathon.

Bądźmy szczerzy. Nie jest łatwo przebiec maraton.

Jak widzisz warto utrwalać i stosować te zwroty w swoich wypowiedziach by być jeszcze skuteczniejszym w rozmowach z innymi 🙂 Jeśli masz ochotę powtarzaj je sobie na głos i układaj swoje własne zdania, które pomogą Ci skutecznie zapamiętać znaczenie tych słów. Jeśli natomiast chcesz poznać więcej zwrotów przydatnych w rozmowach możesz przeczytać mój wpis na temat tego, jak powiedzieć „załatwione” lub „umowa stoi” (kliknij na link lub wyszukaj wpis na stronie głównej bloga)

Do zobaczenia w kolejnym wpisie,

Kate