Wiele osób słyszało o kimś takim jak William Shakespeare (William Szekspir), ale choć niemal każdy miał do czynienia z jego twórczością, choćby na lekcjach języka polskiego, to mało kto wciąż pamięta w czym tkwi sekret jego popularności. Właśnie dlatego w trakcie swojego urlopu w Skandynawii nagrałam dla Was reportaż specjalny. Pomoże on Wam odkryć sekret popularności Williama Szekspira oraz poznać kilka znaczących faktów przydatnych także w relacjach z obcokrajowcami.

Czy wiedziałeś, że Szekspir wniósł do języka angielskiego ponad 1700 słów i wyrażeń, takich jak na przykład: „fair play” (ze sztuki „Burza”), „gossip” czy „negotiate” (plotka/ plotkować, negocjować; obydwa słowa pochodzą ze sztuki”Wieczór Trzech Króli”)?

Czy wiesz, że jako pierwszy odważył się on złamać zasady teatru antycznego, co sprawiło, że jego bohaterowie ewoluowali i niezwykle plastycznie odzwierciedlali archetypy osobowości, których znajomość może Ci wiele ułatwić w codziennym życiu?

Zobacz mój reportaż i dowiedz się w czym jeszcze tkwił sekret geniuszu Szekspira oraz ponadczasowej popularności jego dzieł

Dowiesz się m.in:

=> dlaczego Szekspir zyskał taką popularność
=> co łączy Szekspira z Danią
=> jak twórczość Szekspira może pomóc Ci w życiu

 

Fajne? Łapka w górę
Ciekawe? Kliknij niebieski przycisk Facebook nad wpisem
Masz pytanie? Wpisz w komentarzu

Chcesz więcej? Zobacz inne moje wpisy i zaglądaj na @AngielskizKate na Facebooku 🙂

#Kronborg #KronborgCastle #Hamlet #Shakespeare #Szekspir #SekretHamleta #TeatrAntyczny#AngielskiWPodrozy #AngielskizKate #GlowaNieBoli #MowPoAngielskuDoWoli #AngielskiOnline#AngielskiDlaOpornych #Ciekawostki #AngielskiDlaCiekawskich #CiekawostkiKulturowe#KateKondratowicz