Dziś podpowiem Wam jak powiedzieć CHWILECZKĘ…, lub też NIE TAK PRĘDKO…, (WSTRZYMAJ SIĘ JESZCZE…) po angielsku. W tym wpisie krótko tłumaczę co oznacza i z czym się wiąże to wyrażenie w języku angielskim oraz pokażę Wam jak w praktyce stosować je na co dzień.


PRZYDATNE? 

Kliknij w niebieski przycisk nad wpisem i udostępnij ten wpis by mógł dotrzeć do innych 🙂


 

 

HOLD YOUR HORSES  = NIE TAK PRĘDKO…

Zwrot „HOLD YOUR HORSES” może oznaczać np. CHWILECZKĘ…. NIE TAK PRĘDKO…, HOLA… HOLA…. lub też HAMUJ WROTKI… (to akurat można także wyrazić za pomocą zwrotu COOL YOUR JETS, ale o tym opowiem przy innej okazji).

HOLD YOUR HORSES to zwrot, który najczęściej usłyszysz w „gorącej/szczerej” dyskusji, kiedy ktoś chce podkreślić, że wypadałoby nieco „wyhamować” a więc zatrzymać się, wstrzymać gonitwę myśli czy ekscytację i na spokojnie przemyśleć daną sytuację, decyzję czy działanie. Zwrot ten sięga korzeniami aż do starożytnej Grecji, gdzie brak umiejętności „panowania” nad koniem i wstrzymywania go w odpowiednim momencie mógł się skończyć nawet śmiercią.

By poprawnie stosować to wyrażenie zapamiętaj po prostu, że sygnalizuje ono właśnie „przystopowanie” z jakąś sytuacją by móc jej się lepiej przyjrzeć. Zwrot HOLD YOUR HORSES występuje więc najczęściej w odniesieniu do innych osób, których zapał chcesz ostudzić aby na spokojnie zastanowiły się nad daną sytuacją czy działaniem.

PRZYKŁADOWE WYPOWIEDZI ZE ZWROTEM „HOLD YOUR HORSES”

HOLD YOUR HORSES, PLEASE

Chwileczkę…. Nie tak prędko… proszę.

HOLD YOUR HORSES, Rome wasn’t build in a day.

Nie tak prędko…. Rzymu nie zbudowano w jeden dzień.

HOLD YOUR HORSES, I haven’t decided (what to do) yet.

Chwileczkę/Nie tak prędko… jeszcze nie zdecydowałam/em (co zrobić).

HOLD YOUR HORSES – I never said it was ok with me.

Wyhamuj trochę – nigdy nie twierdziłam, że to dla mnie ok.

HOLD YOUR HORSES till we get back home/ tomorrow.

Chwileczkę, Poczekaj z tym aż wrócimy do domu/ do jutra.

Mam nadzieję, że pomogłam – jeśli masz ochotę na więcej takich wpisów zapraszam do polubienia/ śledzenia mnie na Facebooku  na stronie => @AngielskizKate (Kliknij TUTAJ)