Dziś mam całą masę decyzji na głowie i pomyślałam, że podzielę się z Wami swoim doświadczeniem w tym temacie, tym bardziej, że ma to ogromne znaczenie także w nauce języka 🇬🇧😎🚀 Osobiście, kiedy mam do podjęcia jakąś decyzję, także związaną z tym jak lub czego np. powinnam się w danym momencie uczyć, zawsze staram się pamiętać o 5 rzeczach.


 

Fajne/ Przydatne? Koniecznie udostępnij -> wystarczy, że klikniesz w przycisk nad wpisem 🙂 
1. SŁUCHAJ SWOJEGO SERCA ♥️
Oczywiście by to mogło nastąpić musisz ze swoim serduchem mieć kontakt, więc warto znaleźć chociaż chwilę każdego dnia na to by się wyciszyć i pobyć ze sobą sam na sam 😉♥️😉 To zbyt dużo?
OK, weź głęboki oddech, pomyśl o czymś co Cię relaksuje i zajrzyj w głąb siebie – co podpowiada Ci serducho 😉?
 
Ps. Amerykanie często zastępują tą technikę „przeczuciem” a więc tzw. GUT FEELING ( czyli słuchają swoich jelit/intuicji :P) nie wiem jak Wy, ale ja zdecydowanie wolę serducho 😜
 
GUT FEELING = PRZECZUCIE/ INTUICJA
I have a gut feeling. Mam przeczucie.
DON’T THINK TOO MUCH – JUST GO WITH YOUR GUT FEELING.
Nie myśl za dużo – po prostu podążaj za przeczuciem/ intuicją.
FOLLOW YOUR HEART AND YOU WILL BE OK.
Podążaj za głosem serca, a dasz sobie radę.
2. OGRANICZ ILOŚĆ MOŻLIWOŚCI
Mam na myśli selekcję tego co masz do wyboru, czyli ograniczenie ilości możliwych scenariuszy – po przepracowaniu ponad 100 tysięcy godzin w nauczaniu języka na różnych poziomach zaawansowania widzę jeden kluczowy schemat – nie ma nic gorszego niż „zasypać” siebie lub kogoś innego zbyt dużą ilością informacji lub możliwości na raz. Dlatego – dawkuj wiedzę i decyzje – świadomie ograniczając swój wybór do maksymalnie kilku opcji.
 
3. PAMIĘTAJ – CZAS TO PIENIĄDZ
To szczególnie cenne, kiedy masz mało czasu na podjęcie decyzji lub działania. W moim rozumieniu im więcej decyzji podejmujesz tym większa szansa, że w końcu wyjdzie Ci to na dobre. Osobiście długo miałam problem z podejmowaniem decyzji gdyż uwielbiam analizować i sprawdzać wszystkie możliwe fakty czy scenariusze. Dziś wiem – lepiej powiedzieć coś niegramatycznie niż wcale, lepiej zacząć coś robić niedoskonale, i małymi kroczkami poprawiać niż latami siedzieć i się zastanawiać. Przemyśl to.
 
4. BRAK DECYZJI = STRES
Nie wiem jak Ty, ale kiedy ja muszę podjąć jakąś decyzję i z różnych powodów odwlekam ją (za długo) w czasie, to zaczynam odczuwać zmęczenie i stres. Czas i tak płynie, a brak decyzji to też jakaś decyzja. Hm… z mojego doświadczenia nic tak skutecznie nie przegania stresu jak działanie.
 
5.PO PROSTU TO ZRÓB 😉
Podsumowując, jeśli chcesz szybciej podejmować decyzje – po prostu to zrób. Gwarantuję Ci,że im więcej i im częściej coś robisz tym lepiej po jakim czasie zaczyna Ci to wychodzić (a przynajmniej chcę w to wierzyć) Zamiast od lat zastanawiać się czy już wiesz na tyle dużo by odezwać się do kogoś po angielsku może po prostu zacznij to robić? W końcu bez względu na to czy zaczniesz mówić po angielsku, czy wciąż będziesz się tylko nad tym zastanawiać to „stres” i tak będzie Cię prześladować 😉
 
WARTO WIEDZIEĆ 🙂
Słówko DECIDE (decydować) pochodzi od starofrancuskiego „decider” i dosłownie oznaczało „ODCINANIE” tego co zbędne (TO CUT OFF) za pomocą konkretnego, zdecydowanego ruchu.
 
Może więc pora podjąć decyzję?
Wierzę, że będzie tą dobrą 🙂
 
Love,
Kate
 
#decyzje #PoradyKate #jakpodejmowacdecyzje #followyourheart #podazajzasercem #serceprawdeCipowie #angielskizKate #designyourlife #designYourEnglish #fasterdecisions #betterdecisions #howToDecide #etymologiaslow #wierzewCiebie #DaszRade #KtoJakNieTy #KiedyJakNieDzis #YesYouCan