Dziś krótko pokazuję jak powiedzieć KONTYNUUJ (ROBIENIE CZEGOŚ) po angielsku, czyli jak poprawnie stosować słowo KEEP w połączeniu z czasem teraźniejszym i czynnościami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania słowa KEEP w 3 głównych czasach angielskich, to koniecznie KLIKNIJ TUTAJ by zobacz mój poprzedni wpis na ten temat.


PRZYDATNE? 

Kliknij w niebieski przycisk nad wpisem i udostępnij ten wpis by mógł dotrzeć do innych 🙂


 

 

KEEP + (CZYNNOŚĆ + ING)  = KONTYNUOWAĆ (ROBIENIE CZEGOŚ)

Zwrot „KEEP” + CZYNNOŚĆ z końcówką „-ING” stosujemy aby zachęcić kogoś, zmotywować go, zmobilizować do kontynuowania robienia jakiejś rzeczy. Innymi słowy, zachęcamy go aby „TRZYMAŁ SIĘ” danego DZIAŁANIA. Poniżej przykłady zastosowania słówka KEEP z czynnościami.

PRZYKŁADOWE WYPOWIEDZI ZE ZWROTEM „KEEP”

KEEP DOING IT.

Rób to dalej/ Kontynuuj robienie tego.

KEEP WORKING

Pracuj dalej./ Kontynuuj pracowanie.

KEEP LEARNING ENGLISH.

Kontynuuj uczenie się angielskiego/ Ucz się angielskiego dalej.

KEEP TRYING.

Próbuj dalej./ Kontynuuj próbowanie.

Jak widzisz wystarczy to trochę poćwiczyć a stanie się naprawdę proste. Podsumowując, zapamiętaj po prostu, że jak zachęcasz kogoś do kontynuowania jakiejś czynności, lub do „trzymania się” jakiegoś działania to możesz to zrobić właśnie za pomocą słowa KEEP + CZYNNOŚCI z kóńcówką ING. Koniecznie zobacz też wpis, w którym pokazuję jak popranie to robić w 3 głównych czasach angielskich (KLIKNIJ TUTAJ by zobaczyć wpis)

Kate