Jeśli zastanawiasz się co oznacza słówko STUFF w języku angielskim, to przeczytaj ten wpis, a znajdziesz aż 3 podstawowe znaczenia słowa STUFF. Warto wiedzieć, że słowo STUFF należy do 7,500 najczęściej stosowanych słów w języku angielskim, więc zdecydowanie warto je znać jeśli jesteś osobą na poziomie średnio-zaawansowanym, czyli już bardziej swobodnie komunikujesz się w języku angielskim.

Słówko STUFF zastępuje całą masę różnych czynności i rzeczy

Słówko to, szczególnie w codziennej komunikacji, stosuje się często jako zamiennik konkretnej nazwy czynności lub przedmiotów np. kiedy nazwa ta wyleciała nam z głowy, nie znamy jej lub nie chcemy nazywać wszystkiego dosłownie. Powiemy więc:

I love that stuff! (Uwielbiam to! – odnosząc się do czegoś czego np. dotyczy rozmowa)

I have to finish now – I’ve got stuff to do. (Muszę już kończyć – mam coś do zrobienia)

Do you need help with your stuff? (Czy potrzebujesz pomocy przy swoich rzeczach?)

What’s that stuff in my office? (Co to za rzeczy w moim biurze?)

Słówko STUFF może zastąpić nazwę jakiejś nieokreślonej substancji 

Ma to miejsce szczególnie wtedy kiedy nie wiesz co to za substancja lub nie potrafisz lub nie chcesz jej nazwać. Powiesz wówczas:

What’s that stuff in my coffee? (Co znajduje się w mojej kawie?)

What’s that red stuff? (Czym jest to czerwone coś?)

There’s sticky stuff on my desk. (Coś lepkiego jest na moim biurku)

Słówko STUFF może oznaczać to co dobre lub złe

Kiedy rozmówca jest zmęczony, poirytowany lub uważa to o czym mówisz za nieistotne lub „drażliwe” może użyć słówka STUFF by delikatnie Cię o tym poinformować, jednak słowa tego, może użyć także podkreślając zalety jakiejś sytuacji lub osoby.

Let’s not talk about this stuff. (Nie rozmawiajamy o tym).

There’s a lot of bad stuff going on. (Dzieje się wiele złych rzeczy)

You’ve got all the right stuff for the job. (Masz wszystko to czego potrzeba do tej pracy)

Ponieważ może być to dość mylące, warto zwracać uwagę na mimikę i intonację rozmówcy, jak również na ogólny kontekst rozmowy, gdyż to zdecydowanie ułatwi Ci zrozumienie czy to o czym mowa odnosi się do „pozytywnego” czy też „negatywnego” zastosowania słówka STUFF. Wystarczy, że zapamiętasz, że to słowo-wytrych, które może zastąpić całą masę słów, a Twoja komunikacja na pewno stanie się prostsza.